Kategoria: Zwierzęta hodowlane COFNIJ

Krowy Jersey

KROWA JERSEY

 

 

 

 

OPIS RASY

 

Jest to rasa bydła mlecznego wyhodowana na wyspie Jersey połozonej w Kanale La Manche. Razem z bydłem HF stanowią dwie najbardziej znane rasy mleczne.

  Wyróżnia się szlachetną sylwetką, doskonale zbudowanym wymieniem, płaskim umięśnieniem, małym kalibrem i żywym temperamentem. Cenną zaletą jest długowieczność, dobra płodność, łatwość wycieleń, zdrowotność, żywy temperament i łatwość aklimatyzacji.

Krowy osiągają masę ciała 350-450 kg i wysokość w kłębie 120cm. Umaszczenie jednolite od jasnobułanego do szarego z jasną obwódką wokół śluzawicy. Osobliwą cachą Jerseyów jest bardzo wysoka zawartość w mleku tłuszczu-około 6% i białka 4%,co czyni je cennym surowcem dla przetwórstwa mlecznego. Wydajność mleczna 3500-5000kg.

 

 


W naszym gospodarstwie prowadzimy hodowle bydła mlecznego- rasy JERSEY.

Obecnie posiadamy 3 krowy rasy Jersey.

Pozatym mamy jedną krowe, która jest krzyżówką HF X Jersey oraz mięsną- Limousine.

 

Nasze krowy utrzymywane są w sposób jak najbardziej zbliżony do naturalnego, żywione są wyłącznie paszami naturalnymi, pochodzącymi z naszego gospodarstwa. Przez cały rok mają możliwość  korzystania z wybiegu, co bardzo dobrze wpływa na ich dobre samopoczucie, zdrowotność i płodność.

W zamian za troskliwą opieke, nasze krowy odwdzięczają się nam pysznym mlekiem, które posiada bardzo dobre walory smakowe oraz wysoką jakość. Z własnego mleka pozyskujemy też bardzo dobrą śmietane oraz wytwarzamy doskonały ser biały i masło.


       

Copyright by EKORĘBKOWO.  Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i powielanie bez zgody autora- zabronione!

Załaczniki: